Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika

partneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: Lukáš GrinajJuniorka Spartaka Trnava remizovala vo štvrtom prípravnom zápase 2-2. Na umelej tráve trnavskej Lokomotívy privítali Trnavčania zatiaľ najťažšieho súpera v príprave ViOn Zlaté Moravce. Góly strieľali Megyeš a Yao. Šarmírovi zverenci boli súperovi z Fortuna ligy viac ako vyrovnaným súperom.

V hustej hmle otvorili skóre stretnutia hostia. Po pravej strane ušiel Jansovi Filip Deket, ktorý v pokutovom území našiel Slančíka a ten popod brankára strelil gól 0-1.

Odpoveď domácej Juniorky na seba nenechala dlho čakať a zhruba o tri minúty neskôr sa k lopte dostal Bališ, ktorý v strede poľa našiel Megyeša a ten nádhernou strelou nedal brankárovi Novotovi šancu 1-1.

V polovici prvého dejstva sa ocitol zoči-voči Vahalíkovi Slančík, no druhý gól v zápase nepridal.

Jeden z najkrajších momentov prvého polčasu prišiel, keď si Bališ prebral na krídle loptu. Potiahol ju do stredu, napriahol a trafil brvno.

Čo sa nepodarilo Bališovi, podarilo sa Yaovi, ktorý svoju krásnu strelu umiestnil, aj za pomoci ľavej žrde, do brány na 2:1.

Na konci polčasu sa vyznamenal Vahalík, proti ktorému si loptu na biely bod postavil faulovaný Kuzma.

Druhé dejstvo odštartoval Slávik ranou do brvna.

Hra sa väčšinou prelievala v strede poľa. V 75. minúte sa dostal za obranu hostí Ocelka, ale Lovrec výborne vybehol a zmenšil domácemu hráčovi strelecký uhol.

Keď sa už zdalo, že si Juniori pripíšu víťazstvo, prišla na konci zápasu expresná „obaľovačka“ z kopačky Klačana, ktorý vyrovnal na konečných 2-2.

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)
Góly: Megyeš, Yao, - Slančík, Klačan
SPARTAK: Vahalík - Hrebík, Častulín, Juhás, Janso, Gojkovič, Pavlovčík, Bališ, Yao, Megyeš, Bakuš
Striedali: Vantruba, Jirka, Falčo, Halmeš, Slávik, Ocelka
FC ViOn: Novota - Tipurič, Burič, Kupec, Konyeha, Heydar, Kuzma, Marušič, Deket, Slančík, Orávik.

Tréner juniorky Marián Šarmír: „Vzhľadom k tomu, že Moravce hrajú Fortuna ligu, nie je o čom, bol to náš najťažší súper. Potvrdili to aj svojou hrou na ihrisku. Do 60. minúty, keď sme nestriedali, som bol s herným prejavom a celkovo mužstvom spokojný, síce by sa našli nejaké detaily, ale na ich odstránení budeme pracovať celý február. Máme však na čom stavať. Musíme sa učiť hrať aj na výsledok, pár sekúnd pred koncom sme viedli 2-1 a takto ľahko sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól. Chalani išli psychicky dole a boli sklamaní z toho, že nevyhrali. Túto vec im budem najviac vyčítať. Z pozitívneho hľadiska si myslím, že sme boli ligistovi, aj keď neprišiel v plnej zostave, celkom vyrovnaným súperom. Sme v hrubej príprave, hráme o súťaž nižšie a herne sme sa im vyrovnali.“

V sobotu víťazstvo s Hornou Nitrou
Juniori hrali svoj zápas aj v sobotu. Hornú Nitru zdolali 2:1.

Spartak jun. – FC Baník Horná Nitra 2:1 (2:0)
Góly: Gojkovič, B. Bališ - Bublák
SPARTAK: Vantruba - Halmeš, Juhás, Janso, Hrebik, Deket, Gojkovič, Falčo, Yao, Megyes, B. Bališ Striedali: Roško, Lošonský, Pavlovčik, Bakuš, Královič, Jirka
HOR. NITRA: Lacko - Búry, Tiep, Pekár, Oškrobaný, Belanec, Bublák, Zelenický, Matuškovič, Drozd, Kopál
Striedali: Kováčik, Hubočan

Tréner juniorky Marián Šarmír: „Teší ma, že sa stretli dve mužstvá, ktoré chceli hrať futbal. Vzhľadom na to, že ešte nemáme nacvičené pressingové situácie, súpera sme v prvom polčase veľmi zle napádali. Zbytočne sme sa veľa nabehali, ale chcenie, bojovnosť a ochota tam nechýbala. Žiaľ, kazili sme veľmi veľa ľahkých lôpt, čo malo za následok opäť väčší počet nabehaných metrov, aby sme ju získali späť. Boli tam aj pozitívne veci, napríklad vytvorenie viacerých čistých príležitostí, svoju úroveň mala medzihra, či dostupovanie a tiež obranná a útočná kombinačná hra. S celkovým herným prejavom som čiastočne spokojný, ale od mojej spokojnosti to máš ešte ďaleko.“

Ďalší zápas odohrá juniorka v sobotu 30.1. v Šali s Nededom.

Céčko v príprave zdolalo bratislavský Inter
Spartak C/Šúrovce – Inter 2:0 (1:0)
Góly Spartaka: Magdolen, Krajčovič,
SPARTAK: Orichel - Shalevski, Dzíbela, Ravas, Doka - Hlavna, Magdolen, Ďuračka - Herák, Juhász, Horváth
Striedali: Troják, M.Krajčovič, Mišura

Tréner Spartaka C Miroslav Hájiček: „Zápas splnil očakávanie. V tejto fáze prípravy sa hráči slušne pohybovali a v oboch fázach hry predviedli naše smerovanie. Viac som očakával v zakončení, kde sme miestami chceli zakončiť a ž do prázdnej brány. Chýbala nám streľba zo strednej vzdialenosti.“