Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika

partneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: Lukáš Grinaj„Bíli Andeli“ majú za sebou druhý prípravný zápas. Zverenci Ivana Hucka nastúpili v sobotu doobeda na umelej tráve v Senci proti Sigme Olomouc.

Prvý polčas sa niesol v duchu zahodených príležitostí na oboch stranách. V druhom dejstve videli diváci jeden gól, ktorý strelil Moulis. Zástupca českej najvyššej súťaže porazil Spartak Trnava 1:0.

Prvú vážnejšiu príležitosť videli diváci po štandardnej situácií Olomouca, keď slovenský útočník Malec hlavičkoval tesne nad bránu Kamenára.

V oveľa väčšej príležitosti sa o pár minút neskôr ocitol Schranz, ktorý si prebral za obranou prihrávku od Ježa. Rýchlonohý ofenzívny hráč mieril medzi nohy brankára Buchtu, ktorý jeho zámer prečítal.

V šestnástej minúte stretnutia dvíhali červeno-čírni fanúšikovia na tribúne po prvý raz ruky nad hlavu. Lopta sa po krásnej kombinačnej akcií cez Čonku, Ježa a Mikoviča dostala pred prázdnu bránu na kopačku Depetrisa, ale ten zakončoval z ofsajdu.

O štyri minúty neskôr sa rovnako predčasne radoval aj český tím. Po nacvičenom signále z rohového kopu pálil spoza pokutového územia Petr. Jeho strelu Kamenár vyrazil pred seba, kde dorážal v ofsajdovom postavení Mahmutovič.

V tridsiatej minúte zápasu prišla pre hostí najväčšia šanca na skórovanie. Tóth v pokutovom území fauloval Mahmutoviča a z penalty sám faulovaný na Kamenára nevyzrel.

Na konci úvodného polčasu sa do koncovky dostal opäť Schranz, no v tomto zápase mu nebolo súdené skórovať. Oba tímy tak odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

V druhom polčase Hucko vymenil s výnimkou Horníka kompletne celú zostavu.
Ihneď po rozohrávke sa do koncovky dostal Cleber, ktorý ani na dvakrát neprepasíroval loptu do siete.

Odpoveď Sigmy na seba nenechala dlho čakať. Malecová strela opečiatkovala žrď Jakubechovej brány. Pri chuti bol striedajúci Tambe, ktorý do konca zápasu trikrát preveril v bráne Buchtu. Z toho raz opečiatkoval žrď.

Jediný gól zápasu padol v 75. minúte, keď sa po kombinačnej akcii dostal do zakončenia Moulis a rozhodol o víťazstve Olomouca.

Ivan Hucko (tréner Spartaka Trnava): „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Hrali sme to, čo sme chceli. Vytvorili sme si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme nevyužili, čo je škoda. Za výkon v prvom polčase sme si zaslúžili streliť jeden alebo dva góly. Súper bol nepríjemný a nebezpečný hlavne zo štandardných situácií, na tom musíme popracovať. Na prvom polčase ale môžeme stavať. Musíme ale začať strieľať góly, pretože s tým máme zatiaľ problém. Horníka sme v druhom polčase skúšali na pravej strane obrany, pretože tam máme málo alternatív. Viac mu však sedí stopérsky post, cíti sa tam pohodlnejšie. Oravec, ktorý má sedemnásť rokov, si uhral svoje. To musíme uznať všetci. Je to hráč, ktorý môže ešte rok a pol hrať v dorasteneckej kategórií. Prechod k mužom kategórie nie je nikdy ľahký. Zvládol to dobre,“ zhodnotil zápas a dvojicu mladíkov hlavný tréner.

Spartak Trnava – Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Gól: 75. Moulis
SPARTAK (1. polčas): Kamenár – Kadlec, Tóth, Horník, Čonka – Baéz – Schranz, Jež, Greššák, Mikovič – Depetris
SPARTAK (2. polčas): Jakubech – Horník, Nikolič, Oravec, Halilovič – Bello – Majtán, Bango, Cleber, Lola – Tambe
OLOMOUC: Buchta – Zahradníček, Rode, Radakovič, Vepřek – Petr, Šindelář, Houska, Navrátil – Malec, Mahmutovič
Striedali: Štepán, Ordoš, Moulis, Falta, Hála

Spartakovci odchádzajú v pondelok na štvordňové krátke sústredenie do Prahy, kde ich čakajú ďalšie dva prípravné zápasy. Prvý odohrajú v utorok od 11.00 h proti Slovanu Liberec. Druhý ich čaká vo štvrtok o 13.00 h proti Táborsku.