Vstupenky na zápasy Spartaka
Your Choice
Unihouse/Garlando
Casino Olympic
RM JET
TravelStar
Hotel London Trnava
La Pension / La Cafe Trnava
Kapany interiér
EuroAutoŠkola
reklamný priestor pre Vás
TRNAVSKÝ HLAS
Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
oficiálna stránka klubu

ARCHÍV ČLÁNKOVpartneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: spartak.skMichal Gašparík má za sebou vyše 135 ligových štartov v drese Spartaka Trnava. Posledný rok odohral v Skalici a po dovŕšení 34-rokoch si povedal, že už je čas myslieť na budúcnosť. Tú vidí v trénerstve. Svoju prvú veľkú príležitosť dostal pri spartakovskej kategórii U19, kde bude asistovať trénerovi Jozefovi Brezovskému.

Odchovanec trnavského Spartaka nemá za sebou vydarenú jeseň. V drese Skalice neokúsil od augusta chuť víťazstva. Séria bez trojbodového zápisu trvá na Záhorí šestnásť zápasov.

„Predpokladal som, že to bude môj posledný rok v lige, preto som si ho užíval. Darilo sa mi strelecky, strelil som päť gólov, čím som sa stal najproduktívnejším hráčom tímu. Z tohto pohľadu to hodnotím pozitívne. Bohužiaľ, mali sme výborný vstup do ligy, keď sme si pripísali sedem bodov a potom dlho nič,“ rozrozprával sa Michal Gašparík.

Nepriaznivé výsledky brali v kabíne s nadhľadom.

„Bol tam relatívne pokoj, pretože je to malý klub, ktorý si váži, že sa prebojoval do najvyššej súťaže. Berie sa to tam inak, ako vo veľkom klube. Keby takáto séria bola v Trnave, asi sa pozabíjame,“ dodal s úsmevom na margo nepríjemnej série bez víťazstva.

Ľavonohý záložník sa po jeseni s klubom zo Záhoria rozlúčil a na aktívnu kariéru v niektorom z ligových mužstiev už nemyslí.

„Mal som 34-rokov, nie som najmladší. Absolútne neočakávam, že by som dostal nejakú ponuku z ligy a skúšať to v niektorom klube z druhej ligy, na to nemám chuť. Radšej by som skúsil niečo nové v Rakúsku a popritom sa chcem venovať trénerstvu,“ načrtol svoje plány Gašparík.

Na „zadné dvierka“ myslel už počas kariéry, keď si popri futbale, začal študovať EURO A licenciu. Po viacerých zmenách prišla ponuka pri devätnástke vo svojom srdcovom klube.

„Vo februári nastupujem na áčkovú licenciu, ktorá je adekvátna pre dorast. Táto kategória je už veľmi blízka dospelému futbalu, veľmi ma to lákalo. Vedel som, že sa ten post uvoľnil, keďže sa Miro Karhan posunul k áčku. On sám ma odporučil trénerovi,“ dodáva.

Asistovať bude novopečenému trénerovi Jozefovi Brezovskému, ktorý prevzal kormidlo po Vojtechovi Žitnom.

„Asistovanie pri U19 beriem ako skvelú príležitosť naučiť sa niečo nové. Uvidíme, ako sa mi bude dariť a či dokážem v trénovaní preraziť.“

Na futbal myslí stále, už však nie na profesionálnej úrovni.

„Rád by som si niečo našiel v tom Rakúsku, aby som to mohol skĺbiť s trénovaním. Futbal chcem stále hrať, potrebujem, aby ma niečo živilo,“ objasnil situáciu ohľadom hráčskej kariéry.

So staršími dorastencami má za sebou už niekoľko tréningov. O trnavskej mládeži má veľký prehľad.

„Začína sa to tu meniť k pozitívnemu. V mládeži sú mladí tréneri. Myslím si, že čo sa týka trénerov, tak tí mladší sú kvalitnejší ako tí starší. Tu v Trnave sa s mládežou začalo pracovať na veľmi dobre úrovni,“ skonštatoval.

Futbalista, ktorý v decembri oslávil 34. narodeniny, sa v budúcnosti plánuje trénerstvu venovať naplno.

„Na EURO PRO licenciu potrebujem asi tri roky praxe v najvyšších súťažiach, čo takisto plánujem. Nechcem zostať iba pri licencii typu A,“ dodal na záver Michal Gašparík.

Peter Žember, spartak.sk
foto: spartak.sk

 
 
  ARCHÍV ČLÁNKOV
začiatok späť    1   2   3   4   5   6   7   8   9    ďalej koniec
 


 
 
 
 
 
copyright johneliot.eu equality.skweb stránky, animácie, design, fotografia