Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika

partneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: Lukáš GrinajSpartak Trnava má za sebou prvý prípravný zápas. Zverenci Ivana Hucka sa po kondičnom sústredení v Piešťanoch presunuli do Šale, kde si zmerali sily proti domácemu druholigistovi, Slovanu Duslo. Bíli Andeli sa tešili po dvoch góloch Schranza a jednom Ježa z víťazstva 3:0.

Domáci si v prvom polčase nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť. Naopak, červeno-čierni hneď niekoľko. Prvého gólu sa Trnavčania dočkali v 25. minúte. Tambe vybojoval štandardnú situáciu, ku ktorej sa postavil Róbert Jež. Po nacvičenom signáli našiel na prvej žrdi Schranza, ktorý prudkou strelou otvoril skóre zápasu.

Netrvalo dlho a trnavská lavička dvíhala ruky nad hlavu po druhý raz. Výborné periférne videnie ukázal Tambe, ktorý z otočky kolmicou našiel za obranou Ježa a ten si v nájazde vychutnal domáceho brankára 0:2.

Na konečných 3:0 upravill druhým gólom v zápase rýchlonohý Schranz, ktorý si nabehol na center Tambeho.
V úvodnom dejstve mohol výsledok prikrášliť ešte Halilovič, no jeho dve strely si cestu do siete nenašli.

Po zmene strán vymenil Hucko takmer celú zostavu. Šaľa sa dostala do jedinej príležitosti v 75. minúte, keď Jakubechovu pozornosť odskúšal Karim Geumache.

Spartak si vypracoval viacero príležitostí, ale gól už nepridali. V koncovke zlyhával hlavne Majtán, ktorý zahodil tri šance. Svojimi strelami ho napodobnili Cleber s Lolom.

V zápase pre malé zdravotné problémy dostali voľno Greššák, Mikovič, Depetris a Košťál.

Slovan Duslo Šaľa – Spartak Trnava 0:3 (0:3)
Góly: 25. a 40. Schranz, 27. Jež
SPARTAK (1. polčas): Kamenár – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Baez – Schranz, Jež, Mihálik, Halilovič – Tambe
SPARTAK (2. polčas): Jakubech – Kadlec, Nikolič, Horník, Halilovič – Bello, Schranz, Cleber, Bango, Lola – Majtán

Ivan Hucko: „Prvý polčas bol z našej dobrý. Malo to hernú fazónu, hrali sme kompaktne, strelili sme tri góly. Bol oveľa lepší ako druhý polčas, v ktorom sme mali síce viac šancí, ale predvedená hra nebola ideálna. Bolo tam viacero hráčov, ktorí spolu doteraz nehrali. Z toho prvého zápasu je ťažko nejako veľmi hodnotiť. Tambe ukázal, že má predpoklady, všetko je to otázka súhry, pretože dnes bol viac-menej vpredu osamotený. Lola by eventuálne mohol pomôcť aj našej juniorke. Uvidíme podľa toho, ako bude finančne náročný. Jež odviedol svoje a je vidieť, že je to skúsený futbalista. Jeho prihrávky a práca s loptou majú kvalitu a určite nám pomôže. Kadlec mal prvý polčas lepší. Je snaživý, podporuje útok. Bello bol menej nápadný, no niektoré prihrávky a organizácia hry z jeho strany nebola zlá. Mihálik, Horník a Bango si uhrali svoje a ich čas príde. Poviem to tak, že sú tu preto, že nás zaujali už na jeseň.“ zhodnotil zápas a nové tváre tréner Hucko.

Spartak sa najbližšie predstaví 23. januára v Senci, kde si zmeria sily proti Olomoucu.