Vstupenky na zápasy Spartaka
Your Choice
Unihouse/Garlando
Casino Olympic
RM JET
TravelStar
Hotel London Trnava
La Pension / La Cafe Trnava
Kapany interiér
EuroAutoŠkola
reklamný priestor pre Vás
TRNAVSKÝ HLAS
Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
oficiálna stránka klubu

ARCHÍV ČLÁNKOVpartneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: Lukáš GrinajCelkovo 1021 hlasujúcich poslalo hlas svojmu obľúbencovi v internetovej ankete o najlepšieho hráča pre rok 2015.

Už skôr vedenie klubu oznámilo, že víťaz vzíde z pätice Depetris, Čonka, Nikolič, Schranz a Mikovič. Moderátor večera Ľuboš Hlavena vyhlásil trojicu najlepších približne dve hodiny pred polnocou. Najviac hlasov dostal od fanúšikov Martin Mikovič - 395, na druhom mieste skončil Matúš Čonka (230) a trojicu najlepších uzavrel Miloš Nikolič (86).

„Tie pocity sú príjemné, takéto ocenenie nezíska futbalista každý rok. Minulý rok to bol Janko Vlasko, teraz som to ja. Keď sa však na to pozriem z pohľadu športovej formy, tak ocenenie by som udelil Matúšovi Čonkovi,“ povedal víťaz ankety, ktorý si prevzal ocenenie z rúk Jána Greguša zo SFZ, trénera Ivana Hucka a jeho asistenta Miroslava Karhana.

Víťazstvo hreje 25-ročného futbalistu pri srdci o to viac, že je odchovanec a fanúšikovia si ho vážia.

„Beriem to ako vzpruhu do ďalšej práce, pretože teraz som vyhral najlepšieho hráča podľa fanúšikov, nedávno mi udelil cenu Trnavský samosprávny kraj. Budem musieť na sebe pracovať o to viac, aby som všetkých tých, ktorí mi poslali hlas, nesklamal,“ dodal spokojný Martin Mikovič.

foto: Lukáš GrinajDruhý najlepší hráč uplynulého roka tipoval trojicu najlepších úplne inak.

„Priznám sa, že som vôbec nečakal, že skončím druhý. Čakal som, že prvá trojka bude Mikovič, Schranz a Greššák. Na jeseň som niektoré zápasy vynechal pre zranenie, je to také milé prekvapenie pre mňa,“ vyjadril sa s úsmevom na tvári Matúš Čonka.

Odchovanca košického futbalu trápilo na jeseň zranené brušné svalstvo. Väčšinu zápasov odohral s tabletkami proti bolesti.

„To zranenie stále cítim. Možno sa to o niečo počas prestávky zlepšilo, ale cítim to ešte na tréningoch. Myslím si, že keď je dobrá rozcvička, tak mi stačí takých 10-15 minút a dá sa to zniesť, už to nie je taká bolesť ako predtým. Niektoré zápasy na jeseň som odohral na 75%, viac som nemohol,“ objasnil situáciu okolo svojho zranenia Čonka.

Nedávno predĺžil 25-ročný Košičan so Spartakom Trnava zmluvu o dva roky a jeho cieľ je jasný.

„Ja som to vyhlásil už asi pred polrokom do predzápasového bulletinu, že mojím malým snom je vyhrať titul. Trnava si to zaslúži a na tom novom štadióne by to bolo fantastické. Budem sa snažiť odviesť pre to na ihrisku maximum a dúfam, že za ten čas, ktorý tu budem, ten titul vyhráme,“ dodal spokojný ľavý obranca.

Miloš Nikolič bol z tretieho miesta prekvapený, ale o to viac šťastný. „Som veľmi prekvapený, myslím si, že konkurencia v mužstve je obrovská a dosiahnuť takéto ocenenie v klube, keď ste cudzinec, je veľká vec,“ vyjadril sa srbsky stopér.

Druhý polrok jesennej časti nebol ideálny, čo si uvedomuje aj sám Nikolič.

„Je to pravda, povedal som to viackrát, že tá druhá polovica mohla byť oveľa lepšia z mojej strany. Hrám na poste, kde je každá chyba potrestaná. Počas zimnej prípravy budem pracovať ešte viac, aby jar bola oveľa lepšia,“ dodal na záver Miloš Nikolič.

Na plese sa okrem ocenenej trojice objavilo viacero hráčov, v sprievode svojich polovičiek prišli Ivan Schranz, Ľuboš Kamenár, Tomáš Majtán, Miloš Nikolič pozval svoju sestru s priateľom. Neskôr sa k hosťom pridal Diego Mutumbo Kazadi, ktorý si zábavu na slovenský spôsob nevedel vynachváliť. Zabaviť sa prišli aj ďalší spartakovci Ivan Hucko, Miroslav Karhan, Mário Prelovský, Martin Bohunický, Marián Černý či Marek Ondrejka. Nechýbali viacerí partneri klubu, zo Slovenského futbalového zväzu zavítal Ján Greguš, prišli aj zástupcovia City Areny, médií, mládežnícka sekcia a samozrejme fanúšikovia.

foto: Lukáš GrinajTakmer dvesto hostí sprevádzal po celý večer DJ Blesák, freestylisti z Prešova predviedli futbalovú šou. V druhej sále hrala na inú nôtu Terchovská muzika.

Svojim koncertom roztancoval sálu rodený Trnavčan Bystrík s kapelou.

„My si to hovoríme stále, že všade na Slovensku máme skvelú atmosféru, ale doma je proste doma. Je tu fantastické publikum. Pre týchto chlapcov hrám veľmi rád, kopu z nich ich poznám a splnilo to naše očakávania,“ dodal s úsmevom Bystrík.

Hráč Spartaka za rok 2015 - celkové poradie: 1.Mikovič, 2. Čonka, 3. Nikolič, 4. Schranz, 5. Depetris, 6. Kamenár, 7. Baéz, 8. Jakubech, 9. Cleber, 10. Greššák, 11. - 12. Janečka, Casado, 13. Godál, 14. Harba, 15. - 16. Majtán, Tóth, 17. - 18. Halilovič, Vojtuš, 19. - 20. Bortel, Benogo.

Peter Žember, spartak.sk
foto: Lukáš Grinaj

 
 
  ARCHÍV ČLÁNKOV
24.12.2015
začiatok späť    1   2   3   4   5   6   7   8   9    ďalej koniec
 


 
 
 
 
 
copyright johneliot.eu equality.skweb stránky, animácie, design, fotografia