Vstupenky na zápasy Spartaka
Your Choice
Unihouse/Garlando
Casino Olympic
RM JET
TravelStar
Hotel London Trnava
La Pension / La Cafe Trnava
Kapany interiér
EuroAutoŠkola
reklamný priestor pre Vás
TRNAVSKÝ HLAS
Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
oficiálna stránka klubu

ARCHÍV ČLÁNKOVpartneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

foto: Lukáš GrinajPo mesiaci voľna sa Spartak Trnava stretol po prvý raz v novom roku v kabíne, aby odštartoval zimnú prípravu. Mužstvo sa poriadne preriedilo.

Po skončení jesennej časti opustilo Trnavu až deväť hráčov (Kneževič, Vojtuš, Casado, Hanzel, Harba, Benogo, Čarnota, Janečka). Milan Bortel bol preradený do B - tímu a hľadá si nový tím.

„Ja si myslím, že to je normálne v každom klube, že sa to trošku obmieňa. Niektorí hráči sú tu na skúške a už prvý týždeň ukáže, kto ako na tom je a kto tu zostane a kto naopak odíde,“ vyjadril sa dobre naladený Ivan Hucko.

Na skúške sú traja hráči – Robert Ndip Tambe, Diego Mutumbo Kazadi a Aurelien Ngeytala Lola.

Vedenie už skôr predstavilo trojicu hráčov, ktorí podpísali v Malom Ríme zmluvu – Andrej Kadlec zo Žiliny, Babatounde Bello z Frýdek – Místek a Róbert Jež z Górniku Zabrze.

„Myslím si, že na Slovensku je jedine v Trnave taká pravá futbalová atmosféra, aj štadión pekný, na ktorý ľudia pravidelne chodia. Zavážilo však hlavne to, že budem môcť byť oveľa častejšie s rodinou. Dlho som teda nad ponukou neváhal,“ povedal 34-ročný hráč, ktorý so Spartakom podpísal zmluvu na 1,5 roka.

V prípade Babatoundeho Bella ešte nie je nič isté. Na kondičnom sústredení v Piešťanoch (11.1. – 16.1.) čakajú 26-ročného rodáka z Beninu testy. Tie ukážu, ako na tom je. Ak uspeje, podpíše zmluvu.

„Mal som viacero zranení, ale už som fit a veľmi sa teším na prípravu,“ vyjadril sa bývalý hráč Žiliny.

V najbližších dňoch môže prísť do Trnavy ešte jeden hráč, ktorého meno hlavný tréner nechcel prezradiť.

„Všetko je vo fáze jednaní, máme ho rozrobeného a s ním by sme zatiaľ ukončili toto prestupové obdobie. Viac nechcem prezrádzať,“ vyjadril sa stroho Ivan Hucko, ktorý má k dispozícii už kompletný nový realizačný tím.

„Vybral som si ich sám a myslím si, že je to správna cesta. Mali byť so mnou už v lete, avšak nastali komplikácie, ktoré to zmarili. S vedením sme sa teda dohodli, že počkáme do zimy. Čo sa týka Mira Karhana, do kabíny prichádza aj odovzdať skúsenosti, je to klubová ikona, už sme spolu dohodnutí na tom, čo ho čaká. Teším sa na spoluprácu,“ dodal 51-ročný Ivan Hucko.

O tom, že by som mal zastávať túto funkciu sa hovorilo už dlhšie. „Oficiálne som sa však rozhodol týždeň pred Vianocami. V kabíne sa stretnem s pár hráčmi, s ktorými som ešte hral. Môže to byť výhoda, ale dovolím si tvrdiť, že pre nich to bude nevýhoda,“ ukončil s úsmevom na tvári rozhovor Miroslav Karhan.

Okrem Miroslava Karhana a kondičného trénera Martina Rusňáka uzavrel klub aj otázku ohľadom postu trénera brankárov. Z Karvinej prichádza Pavol Kamesch, ktorý v sezóne 2007-2008 v drese červeno-čírnych odchytal 27 ligových zápasov.

„Troška je to tu zmenené (štadión, útroby), ale tie pocity sú skvelé. Je to pre mňa obrovská výzva, viac k tomu niet čo dodať,“ povedal Kamesch, ktorý sa dohodol s Karvinou na predčasnom rozviazaní kontraktu.

Celý tím sa stretol v kabíne o 13:00. Hráčov privítal majiteľ klubu Vladimír Poór, prezident klubu Dušan Keketi, generálny manažér Viktor Blažek, PR manažér Marek Ondrejka a klubový sekretár a nový vedúci mužstva Ivan Minárčiný, ktorý na tejto pozícii strieda Igora Bališa. S ním sa ráta v klube na inej pozícii.

K hráčom najprv prehovoril za zatvorenými dverami Ivan Hucko, aby sa následne presunuli do mixzóny, kde ich už netrpezlivo čakala hŕstka novinárov. Po rozhovoroch sa 25-členný káder presunul spolu s realizačným tímom na umelý trávnik Lokomotívy Trnava, kde absolvoval prvú ostrú tréningovú jednotku.

Kto absolvoval prvý tréning:
Ľuboš Kamenár, Adam Jakubech, Matej Strapák, Matúš Čonka, Martin Tóth, Andrej Kadlec, Boris Godál, Miloš Nikolič, Aldo Baéz, Róbert Jež, Babatounde Bello, Tomáš Majtán, Cleber Silva Nascimento, Emir Halilovič, David Depetris, Ivan Schranz, Lukáš Greššák, Martin Mikovič, Denis Horník, Filip Bango, Lukáš Mihálik, Martin Košťál, Diego Mutumbo Kazadi, Robert Ndip Tambe, Aurelien Ngeytala Lola.

K tímu sa v najbližších dňoch pripoja ešte:
Matej Oravec či Martin Vantruba, ktorí sú v Rusku s reprezentáciou U18 na prestížnom Granatkin Cupe.

„Zobrali sme ich, aby sa aj oni vžili s mužským futbalom. Títo chlapci, ktorí hrali na jeseň v doraste nemajú s mužským futbalom žiadne skúsenosti a ten skok je obrovský. Chceme si ich otestovať. Keď podajú výkonnosť, akú požadujem, budú s nami pokračovať,“ dodal na záver Ivan Hucko.

Program zimnej prípravy:
7.1.: Začiatok prípravy
9.1.: Reprezentačný klubový ples (predaj lístkov: https://cityarena.maxiticket.sk )
11.1. - 16.1.: Kondičné sústredenie Piešťany (hotel Park)
16.1. o 11.00: Šaľa – Spartak (v Šali)
23.1. o 11.00: Spartak – Olomouc (v Senci)
25.1. - 28.1.: Sústredenie v Prahe
26.1. o 11.00: Liberec - Spartak (Nymburk)
28.1. o 13.00: MAS Táborsko – Spartak (Vlašim)
30.1. o 14.00: Vasas Budapešť – Spartak (Lipót)
6.2. o 14.00: Baník Ostrava – Spartak (Ostrava)
7.2. - 17.2.: Herné sústredenie v Turecku (zápasy 9.2.– 12.2.– 15.2.)
20.2. o 14.00: Wiener Neustadt – Spartak (Wiener Neustadt)
27.2. o 14.30: Fortuna liga Michalovce - Spartak

Peter Žember, spartak.sk
foto: Lukáš Grinaj

 
 
  ARCHÍV ČLÁNKOV
24.12.2015
začiatok späť    1   2   3   4   5   6   7   8   9    ďalej koniec
 


 
 
 
 
 
copyright johneliot.eu equality.skweb stránky, animácie, design, fotografia