Vstupenky na zápasy Spartaka
Your Choice
Unihouse/Garlando
Casino Olympic
RM JET
TravelStar
Hotel London Trnava
La Pension / La Cafe Trnava
Kapany interiér
EuroAutoŠkola
reklamný priestor pre Vás
TRNAVSKÝ HLAS
Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
oficiálna stránka klubu

ARCHÍV ČLÁNKOVpartneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

www.spartak.skŠportová hala Slováckej Slavie v Uherskom Hradišti, ktorá je v tesnom susedstve novootvoreného futbalového štadióna - skvostu mesta, bola v sobotu od 13. h dejiskom 4. ročníka Memoriálu Zdeňka Jánoša, bývalého výborného brankára, ktorý zahynul pri autonehode. Na tomto medzinárodnom podujatí internacionálov nad 35 rokov štartovalo celkom päť mužstiev, tri moravské (Vítkovice, Kyjov, Uherské Hradiště) a dve zo Slovenska - Nitra a Trnava. Hralo sa systémom každý s každým na 2 x 10 minút. Po prvých troch stretnutiach bolo slávnostné otvorenie podujatia, pri ktorom prezident FC Synot Miroslav Valenta a manželka Zdeňka Jánoša odhalili spod dresu bývalého brankára prekrásnu novú putovnú trofej. Tú pôvodnú tri razy za sebou vyhrala domáca Slavia a tak je už v jej trvalom vlastníctve.
Internacionáli Spartaka vstúpili do turnaja tesným víťazstvom nad Kyjovom, hoci v priebehu druhej časti viedli už 6:3. Druhý zápas zohrali s tradičným rivalom spod Zoboru a po prehre 1:4, keď ich čestný úspech strelil brankár Praj, sa zdalo, že na víťazstvo budú len ťažko siahať. Ďalší súboj a výhra rozdielom jedného gólu s Vítkovicami im udržali aké-také šance na celkový triumf, aj keď na prventsvo si brúsila zuby Nitra. Tá však po dvoch víťazstvách dokázala len remizovať s domácou Slaviou a na prekvapenie i s nadšene bojujúcim Kyjovom (ten nahradil Baník Ostrava) a tak sa rozhodovalo v poslednom dueli medzi domácimi a spartakovcami. Po nerozhodnom polčase odskočili Trnavčania na tri góly a i keď slávisti statočne doťahovali, výhre Spartaka a zisku trofeje už zabrániť nedokázali. Radosť červeno-čiernych umocnili aj dve individuálne ocenenia pre najlepšieho brankára a strelca. Dobrá nálada sa preniesla aj na večerné posedenie (doplnené o prehliadku interiérov nového štadióna Stonky) v reštaurácii Krček, susediacej so športovou halou a pokračovala aj celou cestou do Trnavy.
Výsledky memoriálu: FC Slovácká Slavia - FC VMG Kyjov 6:1, FC Vítkovice - FC Nitra 4:8, Kyjov - FC Spartak 5:6 (1:2), góly Trnavy: Fašiang 2, Luhový 2, Solár, Timko; Slavia - Vítkovice 7:7, Nitra - Spartak 4:1 (1:0), Praj; Kyjov - Vítkovice 1:5, Slavia - Nitra 4:4, Spartak - Vítkovice 4:3 (1:1), Luhový 3, Solár; Nitra - Kyjov 3:3, Slavia - Spartak 5:7 (2:2), Luhový 3, Fašiang 2, Timko, Solár.
Konečné poradie: 1. Spartak 9 b, 2. Nitra 8 b, 3. Slavia 5 b, 4. Vítkovice 4 b, 5. Kyjov 1 bod.
Najlepší strelec - źubomír Luhový (8 gólov), brankár - Róland Praj, hráč - Milan Rimanovský (Nitra).
O úspech Internacionálov Spartaka sa postarali títo hráči: Geryk, Praj - Adamec, Fandel, Gabriel, Fašiang, Ekhardt, Solár, Súkenník, L. Baláž, Timko, Luhový, Juraško. Vo výprave nechýbal ani masér Václav Škoda.

Mikuláš Rožňák

 
 
 


 
 
 
 
 
copyright johneliot.eu equality.skweb stránky, animácie, design, fotografia