Vstupenky na zápasy Spartaka
Your Choice
Unihouse/Garlando
Casino Olympic
RM JET
TravelStar
Hotel London Trnava
La Pension / La Cafe Trnava
Kapany interiér
EuroAutoŠkola
reklamný priestor pre Vás
TRNAVSKÝ HLAS
Rybárske potreby Mivardi - všetko pre Vašu rybačkuJohnEliot - eShopy - webStránky - grafika
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
na úvodnú stranu
oficiálna stránka klubu

HISTÓRIA KLUBUpartneti stránky
johnELIOT - web stránky, grafika, animácie, fotografia
IKO foto - profesionálna fotografiafoto4F - fotoslužba, digiminilab
MTTnic

  SPARTAK V MEDZIVOJNOVOM OBDOBÍ

1923
Základným kameňom trnavskej fut. histórie je rok 1923, keď sa 30. mája zlúčil ŠK Čechie a ČsŠK pod názov TŠS Trnava. O rok prišlo k fúzii TŠS a ŠK Trnava, ktorý existoval od roku 1919, pod spoločný názov ŠK Trnava.

1925
19. marca 1925 vznikol druhý silný klub ŠK Rapid Trnava. V meste existovali aj ďalšie kluby: AC Sparta Rybník, Meteor Spiegelsaal, ŠK Viktória, ŠK Slavia, ŠK Union, ŠK Tulipán, PFK Pekári, AC Vozovka, ŠK Oratórium, RH Coburgh, ŠK Baťa, ŠK Slovan...

1925
Dva silné trnavské kluby mali svoje vlastné štadióny - ŠK v priestore dnešného ŠAM, Rapid na Tulipáne neďaleko žel. stanice.

1925
Mestské derby Rapid - ŠK sa hralo celkom 27-krát, s bilanciou 27 16 3 8. Klubové farby ŠK: mestská modrá a žltá. Klubové farby Rapidu: červená a čierna.

1926
Prvé derby najväčších slovenských rivalov sa hralo 21. marca 1926. Na ihrisku Rapidu nastúpili domáci v tradičných červeno-čiernych vodorovne pruhovaných dresoch proti bielo-modrému ŠK Bratislava. Trnava vyhrala 3:1.Dva góly dal Žigárdy, jeden Kozma.

1928
V rokoch 1928-1929 vyhral Rapid I. triedu Západoslovenskej župy (ZŽ). Pri druhom prvenstve sa mu podarilo predstihnúť aj I. ČsŠK Bratislava, tretí skončil ŠK Trnava.

1929
Na prelome rokov 1929 a 1930 absolvovala Trnava zájazd do Francúzka, Portugalska a Španielska. V Bilbau sa zrodila historická prehra 0:14, ktorú sa výprava snažila zatajiť. Do Trnavy odoslala telegram, že sa pre dážď nehralo. Tlač. kancelária oznámila prehru 4:7. Ministerstvo zahraničia však upozornilo fut. asociáciu na skut. výsledok a Rapidu zakázali na dva roky štart v zahraničí.

1931
V ročníku 1931/32 vyhral I. A triedu ŠK Trnava o tri body pred Rapidom. V nasledujúcich bol vždy úspešnejší Rapid.

1932
Prvý spor Rapid Trnava - ŠK Bratislava vznikol v r.1932. Trnavské ľavé krídlo Fero Masarovič prestúpil aj napriek nesúhlasu Rapidu do BA.

1935
V roku 1935 vyhral Rapid župné majstrovstvo. V kvalifikácii o postup do divízie však proti Žiline a N. Zámkom neuspel. O rok sa však do divízie dostal po proteste a kompromisnom riešení.

1935
V mužstve Rapidu, ktoré trénoval Maďar Gyula Strauss, došlo k radikálnemu omladeniu kádra. Vtedy vychádzali neskoršie hviezdy Fero Bolček a Tóno Malatinský. Brankármi boli Obeda a Šarmír.

1938
V roku 1938 oslavovala Trnava 700. výročie udelenia kráľovských mestských výsad. ŠK Rapid usporiadal pohárový turnaj za účasti špičky divízie. Štartovali Fiľakovo, Trenčín, Zvolen a domáci Rapid, ktorý nakoniec turnaj vyhral.

 


 
 
 
 
 
copyright johneliot.eu equality.skweb stránky, animácie, design, fotografia